Ministeerium: Läti pangad on endiselt rahapesuga seotud

USA partnerid on teavitanud Läti valitsust, et Läti pangad on endiselt seotud rahapesuga, ütles Läti rahandusminister Dana Reizniece-Ozola.

Neljapäeval kohtus Reizniece-Ozola USA rahandusministeeriumi asekantsleriga terrorismirahastamise asjus Marshall Billingsleaga, et arutada Läti ja USA koostööd finantssektoris. Kuigi osapooled ei keskendunud probleemidele konkreetsetes pankades, tegid Ühendriigid lätlastele selgeks, et rikkumised Lätis on jätkuvad.

“Meile öeldakse, et [Läti] pankasid kasutatakse endiselt selleks, et edastada sanktsioonide all inimeste, ettevõtete või riikide vahendeid. Samas ei ole meie USA partnerid veel meile edastanud fakte. Kohtumise käigus tehti meile selgeks, et jätkuvalt esineb meie finantssektoris probleeme,” ütles Reizniece-Ozola.

Reizniece-Ozola sõnul nõustuvad Läti ja Ameerika Ühendriigid, et Läti pangad peavad vähendama mitteresidentidele osutatavate teenuste hulka. Kohtumisel ei mainitud konkreetseid ajakavasid, kuid selleks ei ole liigselt aega.

“Me ei rääkinud ühestki konkreetsetest tähtajast, kuid ma sain aru, et riske tuleb võimalikult kiiresti vähendada. Pangad peavad mõistma, et nad peavad loobuma seda tüüpi ebakindlast äritegevusest. Nad peavad muutma oma äritegevust või lõpetama tegevuse,” märkis minister.

Leave a Comment