Versobanki sulgemise tõttu pole võimalik kasutada Liisi järelmaksukaarti

Euroopa Keskpank jättis esmaspäeval litsentsita rahapesu tõkestamise reeglite rikkumise pärast Versobanki.

Versobanki sulgemise tõttu pole enam võimalik kasutada ka Liisi järelmaksukaarti. „Meie jaoks oli see korralik külm dušš,” ütles AS Koduliisingu juhatuse liige Indrek Julge Lääne Elule.

Pangandusjärelevalve Versobanki kliente ei hoiatanud, et pank kaotab tegevusloa. „Umbes kümme minutit enne seda, kui Versobanki sulgemise info ajakirjandusse jõudis, hakkasime saama klientidelt teateid, et Liisi kaarti ei saa kasutada,” ütles Julge. „Panga litsentsi ära võtmisest ei saa ette teatada, sest siis saaks keegi põhjendamatu eelise.”

Koduliisingu ja Versobanki koostöö algas mullu. Liisi järelmaksukaart oli kahe ettevõtte ühine toode, kus Versobank pakkus makseteenust ja Koduliising haldas järelmaksuportfelli. Praegu on välja antud ligi 11 000 Liisi järelmaksukaarti.

Julge ütles, et kahe ettevõtte koostöö sündis seepärast, et Versobank oli huvitatud uutest klientidest ja oma kaubamärgi reklaamimisest. Koduliising aga pangast, kes pakuks makseteenust.

Kuigi järelmaksukaart on suletud, tuleb klientidel oma kohustused täita endistviisi, sest järelmaksukohustus on kaardiomanikel Koduliisingu ees.

ASi Koduliising ainuosanik Arne Veske ütles, et Liisi tuleb esimesel võimalusel välja uue lahendusega. „Meil on uus koostööpartner juba olemas, kellega käib tihe töö. Paraku mõned kuud tuleb seda veel oodata. Loodame, et jaanipäevaks saab uus lahendus valmis,” ütles Veske.

„Koduliising ei ole kuidagi seotud seadusenõuete rikkumistega, mis on Versobanki tegevusloa tühistamise põhjuseks,” teatas ettevõte oma Facebooki lehel.

Eelmise aasta keskel oli Koduliisingu käes 3 protsenti tarbimislaenude turust.

Allikas: Lääne Elu

Leave a Comment