Võltsitud eurode avastamine on Eestis vähenenud

Eestis avastati ringlusest 2017. aasta esimesel poolel 247 võltsitud europangatähte, mida on ligi kümme protsenti vähem kui eelmisel aastal samal ajal, teatas Eesti Pank reedel.

Samas on võrreldes 2016. aasta teise poolega on võltsingute arv sel aastal jäänud aga samale tasemele.

Tänavu avastati Eestis kõige rohkem 50-euroste pangatähtede võltsinguid – 188 võltsingut, mis moodustab 76 protsenti Eestis leitud võltsingute koguarvust. Euroalal tervikuna moodustavad ligikaudu 85 ptotsenti võltsingutest 20- ja 50-eurosed pangatähed, mida on umbes samas suurusjärgus aasta varasema ajaga võrreldes.

Võttes arvesse ringluses olevate europangatähtede hulka, on võltsingute arv väike nii Eestis kui ka euroalas. Täpsem ülevaade Eestis levitatud võltsitud eurodest on Eestis avastati ringlusest 2017. aasta esimesel poolel 247 võltsitud europangatähte, mida on ligi 10% vähem kui eelmisel aastal samal ajal.

Eesti Pank märkis, et ehtsat pangatähte on võimalik igal inimesel ära tunda, kui kasutada lihtsaid võtteid pangatähe turvaelementide tuvastamiseks – selleks tuleb rahatähte katsuda, vaadata ja kallutada ning kahtluse korral võrrelda mõne ehtsa pangatähega.

Pangatähe turvaelemente ja nende tuvastamise viise on kirjeldatud uute pangatähtede veebilehel. Võltsingukahtlusega pangatähe või mündiga tuleb pöörduda politseisse, kes määrab kahtlasele rahale ekspertiisi.

Allikas: err.ee

Leave a Comment