Süsteemiuuendus võtab Luminori klientidelt nädalavahetuseks maksevõimalused

Foto autor: Vitali Faktulin.
Foto autor: Vitali Faktulin.
Luminor sulgeb seoses VISA kaartidele ülemineku ja uue internetipanga kasutuselevõtuga reede pärastlõunast klientide vanad pangakaardid. Uued VISA kaardid hakkavad tööle järgmisel päeval kell 12, pank soovitab klientidel vahepealseks perioodiks varuda sularaha. Samuti ei tööta sel perioodil internetipank.

Vanad Maestro/Mastercardi kaardid sulgeb Luminor 27. novembril kell 13 ja uued VISA kaardid, mis on klientidele välja saadetud, hakkavad tööle 28. novembril kell 12. PIN-kood jääb kaartidel samaks.

Uuede internetipanka pääsevad vanad kliendid alates 29. novembrist, mil saab ka aktiveerida VISA internetiostud.

Ülemineku põhjuseks on Luminori pangandustegevuse ja andmete kolimine vanast Nordea süsteemist uude Luminori pangasüsteemi.

Muudatus puudutab ligi 100 000 Luminori klienti. Väiksem hulk Luminori uusi kliente on saanud uut internetipanka ja VISA kaarte kasutada juba oktoobri keskpaigast ja saavad seega oma pangakaarti tasumiseks kasutada ka 27.–29. novembril.

Panga mobiilirakendus pole ülemineku tõttu saadaval 30. novembrist kuni uue aastani.

Pank on palunud oma klientidel teha kõik olulisemad maksed hiljemalt 26. novembril ja mitte sisestada hilisema kuupäevaga makseid. Ühtlasi palub pank arvestada, et 30. novembril võib panga kõnekeskuse järjekord olla tavapärasest pikem.

23.‑29. novembril ei saa teha tehinguid ka Luminori investeerimistoodetega, võimalus taastub 30. novembril. Luminor Investor Platvorm töötab tavapäraselt, aga igapäevapanganduse teenused ei ole 27.- 29. novembril kättesaadavad. Kliendid ei saa sel ajal ajal Luminor Investori kontole sissemakseid teha ega raha välja võtta.