Ratas toetab Laari jätkamist keskpanga nõukogu esimehena

Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas on valmis toetama Mart Laari jätkamist Eesti Panga nõukogu esimehena, kui president Kersti Kaljulaid sellise ettepaneku teeb.

“Kui president ettepaneku teeb, siis mina toetan seda,” ütles Ratas Vikerraadio saates “Stuudios on peaminister”.

President Kersti Kaljulaid on varem ERR-ile öelnud, et kui poliitikute seas on toetus olemas, esitab ta riigikogule Mart Laari kandidatuuri Eesti Panga nõukogu esimehe kohale teiseks ametiajaks.

“Minu arvates on Mart Laar selle koha peal – teades ka seda, milline on Eesti keskpanga roll Euroopa keskpankade süsteemis – õige inimene vapiloomana,” sõnas Kaljulaid.

Opositsioonist on Laari jätkamise vastu teravalt sõna võtnud Reformierakond ja EKRE.

“Mart Laar on Eesti Panga nõukogu esimehena küll toetanud poliitilisi intriige eelmiste valitsuste ajal, aga ei ütle midagi kriitilist praeguse valitsuse halbade ja argumenteerimata otsuste kohta, mis sisuliselt lõhuvad ju tema enda elutööd ja meiega koos tehtut,” ütles Reformierakonna riigikogu fraktsiooni esimees Jürgen Ligi.

ERR-ile teadaolevalt peaks Keskerakonna riigikogu fraktsioon Laari jätkamist keskpanga nõukogu esimehe kohal arutama kolmapäeval.

Eesti Panga nõukogu esimehe nimetab presidendi ettepanekul viieks aastaks ametisse riigikogu. Mart Laari volitused Eesti Panga nõukogu esimehena lõppevad 12. juunil 2018.

Allikas: err.ee .

Leave a Comment