Inbank kaalub Coop Panga osaluse müümist Tallinna linnale

Inbank AS on alustanud kõnelusi Coop Panga osaluse müügiks, osaluse ostmisest on huvitatud Tallinna linnale kuuluv Eesti Ühistupank.

“Oleme kaalumas küll Coop Panga osaluse müüki ja üks võimalik huviline on Tallinna linn,” ütles Inbanki nõukogu esimees Priit Põldoja BNS-ile.

Inbanki osalus Coop Pangas on ligi 18 protsenti ning Põldoja sõnul on võimalike ostuhuvilisi lisaks Tallinna linnale teisigi. Samuti on Põldoja sõnul võimalik osaluse osaline ja ka täielik müük.

Müügiläbirääkimiste alustamise põhjus on potentsiaalsete ostjate huvi, mida toetab Inbanki pikaajaline strateegiline fookus rahvusvahelise äritegevuse tugevdamisele, teatas Inbank.

Põldoja sõnul on ajastus tehingu toimumiseks sobilik.

“Coop Pank on saanud endale uue tugeva juhtkonna, pangal on selge ja eristuv strateegia ning Inbanki roll aktiivse aktsionärina on vähenemas. Tahame oma kapitali ja energia panustada rahvusvahelisele laienemisele,” ütles Põldoja.

Coop Panga peaaktsionär Coop Eesti Keskühistu, millele kuulub Coop Pangast ligi 60 protsenti, oma osaluse müümisest huvitatud ei ole.

“Coop Eesti on Coop Panga strateegiline omanik, kellele kuulub ligi 60 protsenti pangast ning seda osalust ei ole plaanis müüa. Ülejäänud kuulub väiksematele finantsinvestoritele, kellest mõned on osaluse omandanud pigem lühemaajalise perspektiiviga. Seega on mõistetav, kui mõni väikeinvestor soovib oma osalust müüa ning peab selleks läbirääkimisi,” ütles Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimees Jaanus Vihandi.

Ta lisas, et Ühistupanga või selle õigusjärglase võimalik lisandumine Coop Panga väikeaktsionäride ridadesse panga strateegiat ja tegevuskavasid ei muudaks.

Allikas: err.ee .

Leave a Comment