Bigbanki juht vahetub

Juhatuse liige Sven Raba. Foto: Bigbank ASBigbank ASi pikaaegne juhatuse esimees Kaido Saar lahkub septembrist ametist ning uueks juhatuse esimeheks saab senine juhatuse liige Sven Raba.

Saar töötas Bigbankis 15 aastat. Panga nõukogu esimehe Parvel Pruunsilla sõnul on Saare asemele asuv Raba finants- ja IT-valdkonna kogemustega mees, kel on üle 20 aasta panganduskogemust, sellest 12 aastat juhatustes.

„15 aastat Bigbankis on toonud palju muutusi ja arengut nii panga kui minu enda jaoks,“ rääkis Saar. „Raske on lahkuda, kuna Bigbankis on meil olnud väga hea meeskond, kellega aja jooksul on väga erinevatest olukordadest läbi käidud.”

Bigbank on Eesti kapitalil põhinev tarbimislaenudele ja tähtajalistele hoiustele keskendunud spetsiaalpank, millel on filiaalid Soomes, Rootsis, Lätis, Leedus ja Hispaanias ning mis pakub tooteid ka Austrias, Saksamaal ja Hollandis.

Tänavu teise kvartali lõpu seisuga oli Bigbankis 431 töötajat, sh 212 Eestis, 76 Lätis, 74 Leedus, 24 Soomes, 30 Hispaanias ja 15 Rootsis. Laenuportfell kasvas selle aasta 6 kuuga 39 miljoni euro võrra 402 miljoni euroni. Kontserni varade maht ulatus 30. juuni seisuga 424 miljoni euroni, kasvades poole aastaga 8%.

Allikas: äripäev.ee

Leave a Comment