SEB hakkas pakkuma välkmaksete teenust

SEB hakkas pakkuma välkmaksete teenustAlates esmaspäevast pakub SEB Eesti ja SEB Läti välkmaksete teenust, mis võimaldab teha Euroopa-siseseid ja siseriiklikke kuni 15 000 euro suuruseid ülekandeid ööpäevaringselt mõne sekundiga.

Välkmakse tegemiseks peavad nii makse saatja kui ka saaja pank olema liitunud välkmaksete süsteemiga, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Välkmaksete kasutamiseks ei pea kliendid oma harjumuspäraseid maksetoiminguid muutma. Võimalusel algatatakse automaatselt välkmakse, mille hind on sama mis Euroopa tavamaksel.

Eesti Panga asepresidendi Madis Mülleri sõnul võiksid kõik Eestis tegutsevad pangad aasta jooksul välkmaksete süsteemi kasutusele võtte. Swedbank, LHV ja Luminor plaanivadki tulla välkmakseid toetava lahendusega välja järgmisel aastal.

“See kui ka pankade vahel inimeste ülekanded toimivad hetkega, mitte ei võta üle tunni aja nagu täna, loob ka uusi võimalusi uuteks makselahendusteks, teenusteks. Võib-olla me esi suuda neid kõiki ka täna ette kujutada, aga näiteks internetikaubanduses või jaekaubanduses laiemalt see võib luua uusi mugavamaid makseviise klientidele,” ütles Müller.

Allikas: err.ee .

Leave a Comment