LHV pensionifondid on tänavu Eesti turule paigutanud üle 100 miljoni

LHV pensionifondidLHV pensionifondid on teinud tänavu Eesti turuga seotud investeerimisotsuseid 110 miljoni euro väärtuses.

Septembrikuus jõudis LHV kokkuleppele Coop Pangaga, mis korraldas LHV pensionifondidele kümneaastaste 6,75% aastaintressiga allutatud võlakirjade emissiooni ja asja ostis LHV pensionifondid Tartu linna võlakirju 5,5 miljoni euro eest.

Pensionifondide juht Andres Viisemann teatas klientidele saadetud kirjas, et fondid juba pikemat aega vältinud suure riskiga investeeringuid.

“Teisalt oleme hoidunud ka väga madala riskiga investeeringutest, nagu Saksamaa riigivõlakirjad: viieaastastesse võlakirjadesse investeerides tuleb igal aastal 0,2% peale maksta ja kümneaastaste võlakirjade tootlus on 0,4% aastas. Umbes 40% euroliitu kuuluvate valitsuste võlakirjadest kaupleb praegu negatiivse tootluse tasemel. See tähendab, et võlakirja lunastades saab vähem raha tagasi, kui anti välja seda soetades,” selgitas ta.

“Selles olukorras oleme LHV-s asunud ise kohalikku võlakirjaturgu arendama, konkureerides nii Eestis tegutsevate kui ka rahvusvaheliste pankadega kasvuambitsioonidega ettevõtete ja kohalike omavalitsuste finantseerimise pärast,” märkis Viisemann.

Allikas: err.ee

Leave a Comment