Silt: tegevusloa kaotamine

Likvideerijad soovitavad Versobanki klientidel avada konto teises pangas

Versobanki likvideerijad teatasid, et kliendid peavad omama kontot mõnes teises pangas, kuna pärast pangakontode sulgemist 26. märtsil ei saa Versobanki kontodele ühtegi makset vastu võtta.

Loe rohkem Likvideerijad soovitavad Versobanki klientidel avada konto teises pangas…

Kohus määras Versobanki likvideerijad

Harju maakohus kinnitas määrusega Versobank AS-i likvideerijad.

Avalduse likvideerijate määramiseks esitas kohtule krediidiasutuse seaduse põhjal finantsinspektsioon, pärast seda, kui Euroopa Keskpank oli 26. märtsil finantsinspektsiooni ettepanekul tunnistanud kehtetuks Versobank AS-i krediidiasutuse tegevusloa.

Loe rohkem Kohus määras Versobanki likvideerijad…

Tagatisfondi nõukogu otsustas Versobanki klientide hoiused hüvitada

Tagatisfondi nõukogu otsustas teisipäevasel koosolekul, et Finantsinspektsiooni taotlusel tegevusloast ilma jäänud Versobank AS-i klientidele hüvitatakse nende hoiused ja investeeringud seaduses ette nähtud korras.

Finantsinspektsioon teatas esmaspäeval, et nad tegid Euroopa Keskpangale ettepaneku Versobanki krediidiasutuse tegevusluba kehtetuks tunnistada ning 26. märtsil keskpank seda ka tegi. Põhjusena toodi välja asjaolu, et Versobank on eelkõige rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise valdkonnas pikka aega seadust rikkunud.

Loe rohkem Tagatisfondi nõukogu otsustas Versobanki klientide hoiused hüvitada…

Aivo Adamson: Versobanki uuele juhtkonnale oleks võinud anda võimaluse

Esmaspäeval tegevusloa kaotanud Versobanki juhatuse esimehe Aivo Adamsoni sõnul alustas panga uus juhtkond panga ümberkujundamist seadustele vastavaks, mistõttu oleks finantsinspektsioon ja Euroopa Keskpank võinud juhtkonnale selleks ka võimaluse anda.

Loe rohkem Aivo Adamson: Versobanki uuele juhtkonnale oleks võinud anda võimaluse…

Pangad.ee - Panga blog © 2017