Rubriik: Eesti Pank

Eesti Pank: estcoini kasutuselevõtu idee vajab selgemat sõnastust

E-residentsuse programmi juht Kaspar Korjus käis välja idee, et Eesti võiks kasutusele võtta estcoinid – krüptoraha, mis võiks e-residentsuse programmi kaudu olla kättesaadav kõikjal maailmas. Eesti Pank peab ideed huvitavaks, kuid varajases faasis olevaks, mistõttu oleks selle hindamiseks tarvis esmalt mõte selgemalt sõnastada ja teatud küsimustele vastata.

Loe rohkem Eesti Pank: estcoini kasutuselevõtu idee vajab selgemat sõnastust…

Eesti Panga võlakirjaportfell kasvas 4,4 miljardi euroni

Eesti Pank ostis juulis varaostukava raames 149 miljoni euro eest võlakirju, portfell kasvas 4,37 miljardi euroni.

Tänavu seitsme kuuga on portfelli maht kasvanud 1,2 miljardi võrra.

Euroala keskpankade võlakirjaostude eesmärk on suunata valitsuste võlakirju omanud investorite raha erasektorisse, et muuta ettevõtetele ja inimestele laenamine soodsamaks.

Loe rohkem Eesti Panga võlakirjaportfell kasvas 4,4 miljardi euroni…

Võltsitud eurode avastamine on Eestis vähenenud

Eestis avastati ringlusest 2017. aasta esimesel poolel 247 võltsitud europangatähte, mida on ligi kümme protsenti vähem kui eelmisel aastal samal ajal, teatas Eesti Pank reedel.

Samas on võrreldes 2016. aasta teise poolega on võltsingute arv sel aastal jäänud aga samale tasemele.

Loe rohkem Võltsitud eurode avastamine on Eestis vähenenud…

Edgar Savisaar loob munitsipaalpanga

Tallinna linnapea Edgar Savisaar avaldas täna ajalehes “Peallinn” plaani luua “sotsiaalselt õiglasema panganduse” eesmärgil Tallinna linna oma ühistupank.

„Eesti pangandusparadiis vehib sisse rohkem kui 100 000 inimese aastapalga, elanikele samas suurt midagi vastu andmata. Eesti on ilma naljata muutunud välispankade lüpsilehmaks. Võõramaist päritolu finantshaarmed viivad meie riigist hiigelsummasid. «Klient on kuningas» suhtumist ootavad kohalikud pangakasutajad on varsti viimased, kelle huvisid pangad arvesse või keda need kuulda võtavad. Mida päev edasi, seda hullemaks läheb. Ka kõige majanduskaugem inimene tunneb vajadust kiire ja otsustava muudatuse järele turul, mida tänast reaalsust arvestades suudab pakkuda Tallinna Ühistupank,” kirjutas Savisaar.

Loe rohkem Edgar Savisaar loob munitsipaalpanga…

Pangad.ee - Panga blog © 2017